Alternatywa dla tradycyjnego ogrodu

 

Poznaj ogrody wertykalne

 
ogrody wertykalne

 

Nie każdy z nas mieszka niestety w domu z ogródkiem. Niektórzy z nas, mieszkający w centrum miast, pozbawieni są kontaktu z naturą na co dzień. Najbliższy park miejski oddalony jest bowiem od naszego miejsca zamieszkania o kilka kilometrów, a żeby znaleźć las, trzeba wyjechać aż za miasto. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na opcję pośrednią między własnym ogródkiem, a roślinami doniczkowymi, a taką opcją jest ogród wertykalny. Nie wszystkim to pojęcie jest znane, więc wyjaśnijmy – ogród wertykalny w mieszkaniu to nic innego, jak dekoracje ścienne z roślin, odpowiednio dobrane do klimatu naszego wnętrza. Ważne przy jego tworzeniu jest dobranie odpowiednich roślin, a także ekspozycja słoneczna. Oczywiście najbardziej pożądaną jest ta południowa. Ogród taki może stworzyć każdy, jednakże my polecamy skorzystanie z pomocy profesjonalisty. Pomoże on odpowiednio dobrać rośliny do naszych możliwości ich pielęgnacji, a także tak stworzy kompozycję, by upiększała nasze mieszkanie.

Wybierz specjalistę

Na co zwrócić uwagę wybierając fachowca? Przede wszystkim, należy zwrócić się do niego o pokazanie referencji. Jak wiadomo, o jakości usług najlepiej świadczą zadowoleni klienci. Jeżeli osoba ta zna się na swojej pracy, nie powinna mieć więc problemu z udzieleniem nam danych kontaktowych niektórych swoich klientów. Po drugie, warto spisać umowę, w której określimy termin realizacji zlecenia, a także należne wynagrodzenie i terminy jego zapłaty. Umowa chroni nas, jeżeli okaże się, że wybrany przez nas fachowiec jest nierzetelny.

 

ogrody wertykalne

 

Zieleń uspokaja

Naukowo udowodniono, że obcowanie z naturą obniża poziom naszego stresu, poprawia samopoczucie, a także pozytywnie wpływa na relacje międzyludzkie. Polecamy więc stworzenie takiego ogrodu wertykalnego w każdym mieszkaniu. Profesjonalnie dobrane rośliny nie wymagają dużo czasu, a ich pielęgnacja powinna być dla nas przyjemnością i formą relaksu. Z pewnością znajomi i rodzina docenią takie urozmaicenie w naszym mieszkaniu, a może sami skuszą się na swój własny ogród wertykalny?