Buty Faber

Buty Faber

Początki obuwia

Wiele źródeł wskazuje na to, że buty faber były jednym z pierwszych wynalazków, jakie udało się stworzyć ludzkości. Dobrze wiemy, że nasi przodkowie żyli w ciężkich warunkach, dlatego buty faber były produktem pierwszej potrzeby. Buty Faber chroniły skórę na stopach przed różnymi czynnikami pogodowymi i uszkadzającymi jak zimno czy ostre podłoże. Wielu badaczy podkreśla, że buty faber były już obecne w starożytnym Egipcie czy Mezopotamii. Innym źródłem opisującym buty faber jest Biblia.

Buty Faber

Produkcja obuwia w starożytności

Do produkcji buty faber często wykorzystywano suszoną trawę, która poprzez odpowiedni splot otrzymywała pożądany kształt. Do obuwia z trawy dodawano także elementy skór zwierzęcych. Ze względu na swój kształt buty faber musiały być przywiązywane do nogi.
Głównymi surowcami, z których produkowano wiązania były liście palmowe oraz łodygi drzew. Produkcją buty faber zajmowali się dobrze wykwalifikowani w tym temacie rzemieślnicy. Nie był to łatwy proces, ponieważ każdy z elementów musiał być dobrze przygotowany. Jeśli naruszono jakieś zasady wytwarzania buty Faber, mogło się okazać, że są źle skonstruowane i nie nadają się do użycia.
Rośliny – łodygi i liście – wykorzystywane do produkcji najpierw były moczone, a następnie suszone na słońcu. Dobrze wysuszone materiały były trwalsze. Często kolejnym krokiem podczas całej produkcji było wybielanie. Niektóre modele obuwia były też farbowane – najczęściej na kolor żółty lub czerwony. Buty były dopasowywane indywidualnie. Zobacz ofertę https://footwear24.pl/buty-faber-m-15.html