Co można zrobić z urlopem w Polsce?

góry

Fantazjujemy o wakacjach w górach. Można więc marzeniazmienić na plany i wybrać się w Tatry. Bukowina Tatrzańska to jedna z lepszych opcji. Jest ona niesłychanie słynnym ośrodkiem rozrywki. Położona w obszarze nazywanym Skalnym Podhalem i rozłożona na wierzchołkach kilku wichrów, czyli wzgórz. Czyni ją to wspaniałym miejscem, które rokrocznie odwiedza wielu narciarzy i wędrowców. Studenci mogą korzystać z wyciągów narciarskich, tras wspinaczkowych i kolejek krzesełkowych.

noclegi w bukowinie tatrzańskiej

góry

Miejsce to jest dodatkowo wspaniałym miejscem szlaków turystycznych, które zachęcają do pieszych wędrówek. Trasy proponują widoki na Tatry i Pieniny. W czasie zimowym jest możliwe skorzystanie z gorących termów co w połączeniu z śniegiem wokoło daje niesamowite doznania. Ponad to możemy zwiedzić wiele innych intrygujących miejsc. Na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska leżą: Tarty Wysokie, a w nich Dolina Pięciu Stawów, Świnica.
Dzięki licznym hotelom w bukowinie nie musimy martwić się o nocleg, nawet w sezonie. W pobliżu nowych i ekstra zaopatrzonych pensjonatów tu na Podhalu, które jest jednym z najwyżej położonych miast w Polsce – oszczędziło się wiele pensjonatów drewnianych. Co może być nadzwyczajną atrakcją dla podróżników. Jednakowo jak Budynek Domu Ludowego, który jest jedną z największych drewnianych budowli w naszych górach.
Skorzy mogą wypocząć w „Terma Bukowina” (jest to jeden z najnowocześniejszych budynków tego typu w Polsce) i wykorzystać dobrodziejstwo wód termalnych. Wody termalne są naturalnymi zbiornikami podziemnymi o podwyższonej temperaturze. Takie baseny cieszą się wielkim zaciekawieniem wczasowiczów i kuracjuszy lubiących kontakt z wodą.
Bukowina Tatrzańska słynie również z licznych imprez kulturalnych i karnawałowych,odbywający się co dwie pory roku (latem i zimą), na których można zapoznać się z życiem i kulturą góralską.
A ponad to leży w niedalekiej odległości od:

  • Zakopanego (15 km.)
  • od granicy ze Słowacją (9 km.)

Co z pewnością jest dodatkowym atutem.