Co wypada wiedzieć o wykorzystywaniu termoforów?

Dobroczynne własności gorąca, znane są od dawna. Ocieplanie ciała, w celu uśmierzenia bólu, czy polepszenia stanu zdrowia, jest nader funkcjonalne także nieraz działa porządniej, aniżeli farmaceutyczne leki przeciwbólowe.

Najbardziej znanym urządzeniem, do tego rodzaju działań, jest termofor gumowy – inaczej zbiornik, przeznaczony do zapełnienia ciepłą wodą. Po napełnieniu, jego cała powierzchnia opala się oraz można już jej używać. Temperatura termofora gumowego, utrzymuje się nawet do paru godzin, co zezwala na działającą kurację termiczną, przez długi czas.

Na jakie dolegliwości można wykorzystywać gorące okłady?

Bóle brzucha – powiązane z menstruacją, wywołane niestrawnością lub napięciem nerwowym. Ciepły okład rozluźnia mięśnie, wobec tego minimalizuje skurcze oraz daje oczekiwaną ulgę;
Bóle mięśniowe, bóle kręgosłupa;
Bóle powiązane z kolką nerkową;
Zapalenie stawów – gorące okłady, pomagają zminimalizować dolegliwości bólowe;
Słabe krążenie, przemarznięcie – okłady z termoforu przyspieszają krążenie, dzięki czemu układ szybciej się ogrzewa.

Czy wykorzystywanie termofora gumowego jest bezpieczne?

Jeśli nie posiadamy przeciwwskazań medycznych do stosowania gorących okładów, używanie termofora jest pewne i w odróżnieniu do farmakologicznych medykamentów przeciwbólowych, nie powoduje uszkodzenia żołądka bądź trzustki. Wypada niemniej jednak pomnieć, o kilku zasadach stosowania termoforu.

termofor gumowy

Nie należy termoforu zapełniać ukropem.
Nie należy przykładać termoforu bezpośrednio na ciało, poprzez dłuższy okres.
Po wypełnieniu, należy upewnić się, czy jest on porządnie zamknięty, aby ustrzec się oparzenia.
W dzisiejszych czasach producenci termoforów, oferują sporo kolorowych pokrowców, dzięki czemu zyskują one dodatkowy pozytyw – zdołają stać się nader pożytecznym podarunkiem.
Pokrowiec na termofor gumowy, poza atutami estetycznymi, daje pomocną obronę skóry, przed możliwym poparzeniem.

Termofor śmiało powinien zabłąkać się w każdej domowej apteczce, ponieważ jest powszechnym i niesłychanie bezpiecznym lekiem, kojącym bóle różnorodnego pochodzenia.