Czas wsiąść za kółko!

Wielu z nas ceni sobie komfort i niezależność szczególnie podczas podróży. Ile razy zdarzało Ci się stać całą drogę w zatłoczonym pociągu lub spędzać po kilka godzin w starym autobusie bez klimatyzacji? Nie ma się czemu dziwić, że częściej decydujemy się na podróż własnym samochodem niż na wielogodzinną mękę w środkach transportu publicznego. Mimo tego, że podróże tego typu nie należą do najtańszych sposobów przemieszczania się, warto zastanowić się czy w dzisiejszych czasach nie stanowią ciekawszej i bezpiecznej alternatywy dla podróży samolotem czy pociągiem. Mam nadzieję, że poniższy artykuł zachęci Cię do potencjału jaki płynie z posiadania prawa jazdy i wszystkich atutów z nim związanych, w tym z alternatywnych sposobów podróżowania. 

Dobrze zaplanowany budżet to podstawa!

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, wydaje się, że podróże samochodem są o wiele droższe niż wybór alternatywnych środków transportu. Tak naprawdę, wszystko zależy od tego w jaki sposób zaplanujemy swój wyjazd. Przede wszystkim należy postawić na podział kosztów. Masz przyjaciół, z którymi nie widziałeś się od dawna, a urlop byłby doskonałą okazją do nadrobienia zaległości z całego roku? Jeśli dodatkowo myślisz o swoich finansach i komforcie podróży, warto zastanowić się czy wspólny wyjazd nie byłby dobrą okazją by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Spędzicie miło czas, jednocześnie oszczędzając pieniądze!

Należy również wziąć pod uwagę kwestie techniczne związane z samą jazdą. By oszczędzić koszty paliwa dbaj o jednostajną jazdę bez przestojów i skrajnie szybkich prędkości. Dobrym rozwiązaniem jest wyłączanie silnika w czasie stania w korku. Dzięki temu nie tylko ograniczymy emisję spalin, ale również uda nam się ograniczyć zużycie paliwa. 

prawo jazdy Ruczaj

Kwestie bezpieczeństwa

Wydaje się, że samolot czy pociąg są o wiele bezpieczniejszymi środkami transportu, jednak biorąc pod uwagę obecną sytuację światową zastanówmy się czy dalej tak jest? Epidemia koronawirusa nie ustaje i dopóki kwestie epidemiologiczne nie uspokoją się wszystkie rządy mówią o tym by zrezygnować ze środków transportu publicznego. Dlatego jeśli nadal marzą ci się wakacje lub chociaż krótki weekendowy wyjazd, warto wsiąść za kółko i uniknąć styczności z obcym tłumem ludzi. Oprócz tego miejmy na względzie także kwestie finansowe, czyli wzrost kosztów biletów lotniczych, co staje się kolejną korzyścią podróży samochodowej.

Przygoda

Głównym powodem, dla którego wsiadamy za kółko jest przygoda i głód nieznanego. Podróż samochodem umożliwia nam zatrzymywanie się w mniejszych miejscowościach na trasie, które często zaskakują nas ciekawą architekturą i krajobrazem. Dzięki takim przystankom na trasie możemy czerpać jeszcze większą satysfakcję z podróży i poznawać miejsca, których nigdy byśmy nie odwiedzili korzystając z samolotu czy pociągu. Dzięki swobodzie w przemieszczaniu się możemy korzystać z uroków niektórych miejsc dłużej niż w momencie gdy decydujemy się na przyjazd do miejsca docelowego i nie dysponujemy samochodem.

Prawo jazdy ruczaj

Warunek konieczny!

Jak już wspominałam na początku, warto wykorzystać potencjał jaki kryje się w podróżach samochodowych. Stąd też, jeśli zaciekawiły cię tego typu wyjazdy i nie masz prawa jazdy, a chciałbyś je mieć i dodatkowo jesteś z Krakowa skorzystaj z bezstresowych kursów prawa jazdy w naszej szkole Juvex:

Od spełnienia podróżniczych marzeń dzieli cię tylko jeden krok. Skorzystaj z naszej szkoły jazdy i ciesz się swobodą jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.