Czym jest Frezowanie CNC?

Frezowanie CNC Warszawa

Frezowanie CNC Warszawa jest rodzajem obróbki skrawaniem, gdzie ruch obrotowy jest zawsze wykonywany przez narzędzie, a ruch posuwany przez narzędzie lub przedmiot obrabiany. Polega po prostu na zmianie kształtów, wymiarów lub powierzchni przedmiotów obrabianych.Poddawane mu są różnego rodzaju twarde materiały.Obróbkę CNC wykorzystuję się np.w lotnictwie, motoryzacji, elektronice,medycynie. 

Etapy frezowania:

1.stworzenie odpowiedniego projektu w komputerze

2.przetwarzanie go do postaci planu sterowania narzędziami

3.przejście do obróbki tworzywa

Frez umieszczany jest na urządzeniu zwanym frezarką CNC , narzędzie zaczyna wykonywać wtedy charakterystyczne ruchy. Wyróżniamy dwa rodzaje frezowania:przeciwbieżnego i współbieżne.Względem obrabianego materiału, dzielimy  je na czołowe i obrotowe.Frezowanie CNC Warszawa jest techniką umożliwiającą  wykonanie pracy z dużą prezycją.Frezarki górnowrzecionowe, służą do masowego frezowania wewnętrznego, a ich wrzeciono znajduje się nad stołem, za to frezarki dolnowrzecionowe znajdują pod stołem.

Frezowanie CNC Warszawa

Czym jest CNC?

CNC czyli (Computerized Numerical Control) to komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych, czyli obróbka tworzyw każdego rodzaju z pomocą wykorzystania komputera.Zaprogramowany zostać może jak się chce więc daje swobodę w sterowaniu i monitorowaniu.Układ sterowania numerycznego, pozwala bardzo szybko oraz precyzyjnie obrobić materiał szyby.

Popularność Frezowania CNC

Frezowanie CNC Warszawa jest tak popularne bo dzięki niemu zyskuje się szczególną precyzję, dokładność , a wymagania klientów zostają spełnione.Ruch głowicy z nożem skrawającym odbywa się automatycznie, zgodnie z napisanym programem.Toczenie CNC ma przewagę nad tradycyjnym ponieważ posiadają opcję montowania wielu narzędzi jednocześnie, ale również ma wbudowaną interpolację osi, dzięki czemu nie ma problemów z wykonywaniem zaokrągleń. Frezowanie CNC Warszawa trzyosiowe pozwala ponadto również na uzyskanie dowolnego kształtu brył 2D lub 3D.

Frezowanie CNC Warszawa

Zalety Frezowania CNC Warszawa:

-koszty zmniejszają się

-czas obsługi maszyn jest mniejszy

-zaoszczędzony czas człowieka, dzięki maszynie

-duża liczba produktów w szybkim czasie

-oszczędność dla klientów