Dbaj o swojego pupila!

Dbaj o swojego pupila!

obroża dla psa przeciw kleszczom

Letnia pora to nie tylko spędzanie coraz więcej czasu na zewnątrz, ale również wypady ze swoimi zwierzakami. Szczególnie w miejsca, które są o wiele piękniejsze w lecie, niż w zimie, bądź jesienią. Najczęściej takimi celami dla turystów to łąki, pola lub po prostu spacery na łonie natury. Zabieranie swoich czworonogich przyjaciół to bardzo dobry pomysł, jednak należy pamiętać, że w takich miejscach bardzo łatwo o kleszcze i inne insekty.

obroza dla psa przeciw kleszczom

Co zrobić, aby psy nie miały kleszczy?

W takim wypadku warto zakupić coś takiego jak obroża dla psa przeciw kleszczom, aby zapobiec tego typu sytuacjom. Sama obroża dla psa ułatwia nie tylko jego znalezienie, ale również dzięki niej możemy złapać go na smycz, aby nie uciekł lub nie wpadł chociażby do dziury. Oczywiście taka obroża dla psa przeciw kleszczom może być dodatkowa, a niekoniecznie podstawowa, ze względu na to, że jej żywotność to kilka miesięcy i może się łatwo zniszczyć.

Ta specjalna obroża przeciw kleszczom najczęściej jest zrobiona ze specjalnego gumowego materiału, który posiada w sobie, aktywowane przez właściciela, substancje czynne. Co ciekawe, na rynku wiele z nich nie tylko specjalizuje się jako obroże dla psa przeciw kleszczom, ale również przeciwko pchłom. Dzięki temu posiadamy produkt, który można nazwać jako 2w1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.