Dewocjonalia dla każdego

 

Jakie dewocjonalia cieszą się największą popularnością?

 

 

dewocjonalia

Co oferują nam sklepy z dewocjonaliami?

Katolickie sklepy oferują asortyment zarówno dla kościołów katolickich, jak i dla klientów indywidualnych. W bardzo dużych miastach można spotkać takie indywidualne sklepy, które mają u siebie najróżniejsze rzeczy, które potrzebne są przy różnych okazjach, dla przykładu Ślub, Pierwsza Komunia Święta. Warto również odwiedzać takie miejsce, jeżeli w swoim gronie macie osobę, która szykuje się do święceń kapłańskich i ma zamiar zostać osobą zakonną lub też księdzem. W takich wypadkach, jeżeli dojdzie do święceń można wręczyć prezent, który będzie nawiązywał do katolickich tematów. Idealnym pomysłem są ikony sklep. Wizerunki świętych, które są pięknie wykonane na pewno zostaną docenione przez przyszłego księdza lub przez przyszłą zakonnicę. Takie ikony mogą być wykonane na deskach, stylizowane na stare, pochodzące z zamierzchłych czasów.

 

dewocjonalia

Fenomen ikon

A może uda Wam się kupić nawet taką naprawdę starą ikonę, która przedstawia wizerunek świętego, ale jest naprawdę stara i doskonale zakonserwowana? Musicie się jednak liczyć, że takie naprawdę stare ikony będą miały dość wysoką cenę. Jeżeli jednak nie chcecie inwestować w ikony na prezent, to możecie obejrzeć figury świętych. Te największe sklepy mają najróżniejsze figury postaci, które znane są z Wam Biblii oraz z czasów współczesnych. Możecie je postawić w kościele (bardzo wiele osób funduje takie bogate prezenty swoim parafiom).

A może figurki?

Równie dobrze możecie wybrać mniejsze figury, które zmieszczą się na półce i osobie obdarowanej będą przypominać o ofiarodawcy. Relikwiarz z kolei polecany jest, jeżeli spodziewacie się otrzymać lub podarować komuś jakieś bezcenne relikwie. Wypada zadbać o to, aby takie święte rzeczy miały gdzie spoczywać i żeby nie był to pierwszy, lepszy karton po butach. W mniejszych miejscowościach ludzie mogą zorientować się o takie sklepy przy swoich parafiach lub też porozmawiać ze swoimi proboszczami, gdzie najlepiej dokonać takich świętych zakupów.

Każdy ksiądz na pewno wskaże Wam jak najbardziej odpowiednie miejsce.