Inspekcje dronem turbin wiatrowych

Oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów materialnych

Polska ma ponad 1000 turbin wiatrowych, a ich ilość ciągle wzrasta, dlatego inspekcje dronem turbin wiatrowych stanowi wspaniałe udogodnienie. Nie tylko oszczędzamy czas, ale dodatkowo zmniejszamy koszty pieniężne, na które są narażenie producenci, jeśli wybiorą inspekcje, które wykonuje człowiek, a nie maszyna. Każda turbina wiatrowa wymaga co najmniej jednej w przeciągu dwóch lat kontroli, aby sprawdzić czy wszystko działa jak należy. 

Oczywiście inspekcje dronem turbin wiatrowych  jest wymagany także wtedy, gdy turbina doznała awarii lub ewentualnego uszkodzenia przez czynniki zewnętrzne.

Pełna dokładność i kontrola maszyn

Większość turbin jest wykonywana z tych samych elementów, co ułatwia dokładną inspekcje dronem turbin wiatrowych i zniwelowanie jakichkolwiek błędów. 

inspekcje dronem turbin wiatrowych

Inspekcje turbin wiatrowych z drona pozwala zbadać i określić:

  • Poziom erozji, która może wystąpić na krawędzi łopaty 
  • Występowanie pęknięć i ewentualnych zabrudzeń
  • stan powłoki i połączeń
  • ilość elementów, których brakuje 

Ile trwają inspekcje dronem turbin wiatrowych? 

Wszystko zależy od sprzyjających warunków pogodowych, które jako jedyne mogą ograniczać inspekcje dronem turbin wiatrowych. Dokładne oględziny turbiny przez drona trwa około godziny, przy niesprzyjających warunkach pogodowych ten czasie może ulec wydłużeniu. W ciągu jednego dnia firmy są w stanie wykonać do 8 kontroli turbin, w przypadku dwóch zespołów 16 sztuk turbin wiatrowych zostanie maksymalnie zbadanych. 

Dowiedz się więcej na https://intertechservice.pl/inspekcje-przemyslowe-dronem.html