Jak wybrać meble do pokoju dziecięcego?

Jest przysłowie, że prawdziwy mężczyzna musi wybudować dom, spłodzić syna oraz zasadzić drzewo.

Wyobraźmy sobie, że wykonałeś już pierwszy i trzeci podpunkt, a drugi jest właśnie w drodze. Gdy zbliżają się narodziny potomka, jedną z pierwszych rzeczy, o których muszą pomyśleć rodzice jest pokój dziecinny. Jeżeli mają takie możliwości, przeznaczają dla dziecka oddzielny pokój, a jeżeli nie, to najprawdopodobniej maluch zamieszka z nimi w sypialni. Tak czy siak, potrzebne są meble do pokoju dziecięcego. A to nie jest łatwy wybór. Oczywiście bardzo ważną sprawę stanowią kwestie finansowe. Dzieci nie są małym wydatkiem – trzeba kupić im ubrania, zabawki oraz wydaje się więcej pieniędzy na jedzenie. Jeśli masz takie możliwości, najlepiej zainwestuj w jak najbardziej trwałe meble. Wiadomo, że łóżeczko i stół do przewijania pieluch to tymczasowe meble, które z biegiem lat będzie trzeba oddać znajomym, wynieść do piwnicy, sprzedać – jeżeli będą w dobrym stanie.

Meble dla każdego

I tu pojawia się bardzo ważna kwestia: przy droższych, czyli wykonanych z lepszej jakości materiałów mebli istnieje szansa, że nie ulegną zniszczeniu tak jak tańsze, prowizoryczne produkty, i dzięki temu będziemy mogli je sprzedać za obiecującą sumę. Zwróci się nam chociaż część kwoty, którą przeznaczyliśmy na zakup pierwszych mebli do pokoju dziecinnego. Jeżeli wybieramy meble dla starszego malucha, warto zdać się na jego sugestie. Nie jest przypadkiem, że różnokolorowe szafy i regały z na przykład morskimi motywami występują zaraz obok stonowanych kredensów do salonu w salonach meblowych.
Pokój dziecka musi być jego ostoją, oazą, w której będzie mógł odpocząć. Wystrój jest niesamowicie ważny. Podobnie sytuacja prezentuje się w przypadku nastolatków, ale one najczęściej wolą proste meble, a pokój ozdabiają według własnego widzimisię za pomocą różnych plakatów, obrazów, ramek na zdjęcia. Jak możesz zauważyć, wybór mebli to inwestycja i nie da się tego załatwić podczas jednej sobotniej wizyty w salonie meblowym.