Jak wygodnie siedzi Ci się u stomatologa?

Stomatologia jest umiejętnością, jakiej należy uczyć się przez lata, żeby dojść do wprawy w najmniej wykonywanych ruchach. Wizyta u dentysty bywa wielce stresująca wprost wywołująca traumę dla wielu osób. To dlatego ogromnie istotne jest zapewnienie sobie dużego komfortu z tym związanego. Nawet dentysta, jaki posiada świetne zdolności bez choćby elementarnego zaopatrzenia gabinetu, nie jest mógł przeprowadzić żadnego zabiegu stomatologicznego.

Gabinet stomatologiczny musi zachowywać wszystkie zasady czystości a także bezpieczeństwa z tej przyczyny wnętrze sprawia wrażenie chłodnego oraz sterylnego pomieszczenia. Nadaje charakterystycznego charakteru, a za jednym zamachem jednym z najważniejszych w wyposażeniu gabinetu jest unit stomatologiczny gwarantujący realizowanie zabiegów w perfekcyjnej pozycji komfortowej też dla chorego. Dawniej fotel dentystyczny niczym się nie wyróżniał. Czasem można było go dopasować do figury leczonego zupełnie inaczej niźli unity, które zawierają wszelki wymagany sprzęt do przeprowadzenia zabiegu. Unity występują w wersji mobilnej jak i stacjonarnej, mają regulacje poziomu, wysokości czy kąta pochyłu, regulacje zagłówka czy innych faktorów, przez co da się skonfigurować je tak, by nawet bardzo trudny zabieg móc zrealizować w optymalnej pozycji nie jedynie dogodnej dla stomatologa, ale także dla leczonego. Unity stomatologiczne są zaopatrzone w spluwaczkę, ramię lampy i lampę ultrafioletową, stojak na kubek, ślinociąg, ramię z tacką jak i końcówkami jak i ramię z panelem sterującym.

unity stomatologiczne


Oprzyrządowanie dodatkowe można samowolnie dostosować tak, żeby zapewnić doktorowi właściwe zaplecze pracy w gabinecie. Cena unitów stomatologicznych waha się w granicach od 15 tysięcy do aż ponad 100000 złotych. Zdrowy uśmiech jest równoznaczny ze zdrowym ciałem a należyte wyekwipowanie gabinetu jest wygodą pracy dla stomatologa.