Jakie felgi kupić?

Jeśli zamierzasz zakupić używane felgi bądź jeżeli chcesz dobrać nowe felgi do własnego wozu, znaczące by zwrócić uwagę na odpowiednie parametry. Pamiętać powinno się szczególnie o tym, że źle dobrane felgi mogą spowodować wyraźnie szybsze zużycie naszego zawieszenia.

Zatem na jakie parametry zwrócić uwagę?

Decydując się na sprawunek nowych felg w pierwszej kolejności patrzymy rzecz jasna na cenę i na budulec z którego są wykonane. Aluminiowa felga jak bezproblemowo się domyśleć jest sporo lżejsza od stalowej felgi, ale jest za to o wiele ładniejsza. Dobór materiału z którego dokonana jest nasza felga posiada ogromne znaczenie głównie na obciążenie naszego zawieszenia, tedy też wielu kierowców skłania się ku felgom aluminiowym.


W chwili bieżącej oba modele felg (stalowe oraz aluminiowe) mogą poszczycić się niezmiernie podobną trwałością. Czasy w jakich to felga aluminiowa cechowała się niezwykle wątłą odpornością dawno już minęły, chociaż przy doborze najtańszych rodzai felg w dalszym ciągu solidność może odgrywać niezmiernie istotną funkcję i w następstwie tego też należy brać ją pod uwagę. Felga aluminiowa jest nie tylko zdecydowanie bardziej podatna na nadwyrężenia, niemniej jednak także wyraźnie mniej plastyczna w odróżnieniu od stalowych odpowiedników. Przy nadszarpnięciu felg stalowych mamy jeszcze sposobność ich reperacji, a w aluminiowych felgach pozostaje nam jedynie wymiana.


Kupując felgi używane wypada być niesłychanie ostrożnym. Najlepiej aby stan interesujących nas felg oszacował znany mechanik, dlatego że mało doświadczone osoby, mogą na pierwszy rzut oka nie zauważyć rys i krzywizn. Jeśli weźmiemy pod uwagę nadchodzącą wymianę felg to kategorycznie najrozsądniejszym rozwiązaniem jest nabycie gustownych felg od znanych marek, albowiem jeżeli naszym felgom przydarzy się coś złego to bez większego trudu możemy dokupić brakujące elementy. W przypadku nabycia felg nieznanych marek będziemy posiadali z tym zadaniem bardzo rozległy kłopot. Za wymyślnymi felgami szanowanych producentów przemawia również wysoka jakość produktów.
Źródło: felgi.info.pl