Jakiego typu oświetlenie użytkują reklamy uliczne?

Na drogach niezwykle często spostrzegamy szyldy reklamowe a także napisy, są one podświetlone a przy tym niezwykle dobrze widoczne z jak najdalszej odległości. Powszechnie znane kasetony świetlne, dwustronne lub jednostronne, ukształtowane z profili z aluminium podają informacje reklamowe przejrzyście i dobitnie. Dosłownie zdecydowanie jako że wykorzystane w tych kasetonach elementy elektroniczne dają światło jasne oraz bardzo długookresowe.

Litery przestrzenne

Front tego typu kasetonów to przeważnie płyta z poliwęglanu mleczna bądź transparentna, na jakiej naklejona jest samoprzylepna folia z wydrukowaną informacją o charakterze reklamowym. Poruszając się autem drogami niejednej miejscowości widzimy, przede wszystkim wieczorową porą rozświetlone drogi pełne kasetonów świetlnych, dających światło w rozmaitych kolorach oraz dające wskazane informacje oraz wiadomości będące reklamą.

Przy różnych trasach prowadzących do miejscowości a przede wszystkim na stacje benzynowe, widzimy stojące, dużej wysokości pylony cenowe. Mowa o całych kolumnach świetlnych z informacjami, na przykład z kosztem paliw. Tego typu pylony są produkowane w taki sam sposób jak kasetony świetlne, jednakże są to bardzo ogromne konstrukcje. Gigantyczne ramy z aluminium, z założonymi płytami otoczonymi folią, a wewnątrz zainstalowane są pełne kolorów albo białe diody ledowe. Zarówno pylony a także kasetony świetlne wykazują odporność na każdego rodzaju warunki meteorologiczne a także na wszelkiego typu temperatury, działają niezwykle długotrwale i bezawaryjnie. Niezwykle zajmującą odmianą reklamy są litery przestrzenne, takie litery robione ze styroduru, plexi, pvc, chromium czy miedzi, występują dodatkowo podświetlane literki, montuje się je na zewnątrz i na wewnątrz budynków. Wszelakie oświetlone reklamy wyglądają niezwykle ładnie, ale stawiane bez umiaru na budynkach czynią, że niejednokrotnie sztandarowe partie miast prezentują się niczym słupy z ogłoszeniami. Wszelkiego wariantu przepisy lokowania reklam na budynkach istnieją, jednak są niezwykle często lekceważone przez reklamodawców. Tablice, kasetony świetlne bądź litery przestrzenne muszą być sytuowane w przestrzeni miejskiej tak, aby żadnej osobie nie przeszkadzały, w niektórych przypadkach zamiar umieszczenia reklamy należy zgłosić do starostwa.