Kapitalne rozwiązanie dla rodziców

Nowoczesna mama

Obecnie każdy ma bardzo mało czasu. Absorbuje go nasza kariera, przez co na ogół ucierpią dzieci. Zazwyczaj na pełnym etacie pracuje podobnie ojciec jako i mama, toteż okresu, jaki zdołaliby poświęcić własnym potomkom, pozostaje nadzwyczaj mało. Tymczasem pociechy, szczególnie paruletnie, bez ustanku potrzebują troski. Wyjściem będzie żłobek lub przedszkole, mimo to liczba miejsc w tych placówkach jest okrojona toteż po prostu nie będą w stanie pomieścić wszystkich chętnych.


Wtedy ze wsparciem może nadejść nam niania do dzieci. Oczywiście, nie winniśmy opieki nad naszą latoroślą powierzać bylekomu, zatem jeżeli analizujemy wynajęcie niani najlepiej będzie poszukać wśród znajomych oraz najbliższych. Może pośród naszych krewnych znajdziemy studentkę, jaka będzie chciała sobie dorobić, a co do której mamy przekonanie, iż będzie schludna, zdrowa, odpowiedzialna, nie bierze narkotyków i iż nie zorganizuje pod naszą nieobecność imprezy? Opiekunka, która spełnia te wszystkie warunki to prawdziwy skarb. W końcu młodość ma własne wady, stąd, o ile naszej opiekunce umieszczamy poprzeczkę nadmiernie wysoko, może się okazać, że nim ją zaangażujemy własne maleństwo nie będzie wymagać pieczy.

Opowiednia opiekunka

Należy zastanowić się nad zatrudnieniem całkiem obeznanej, profesjonalnej opiekunki. Na ogół są to osoby, które mogą pochwalić się stosownymi referencjami. Tutaj też należy popytać wśród przyjaciół oraz bliskich – może ktoś korzystał z usług niani, jaką będzie zdolny powierzyć nam z czystym sumieniem?


Pamiętajmy mimo to, że opiekunka do dziecka nie zastąpi rodzica, iż niezależnie od tego, czy spełniamy się w zawodzie, bądź nasza praca bywa wymagająca i ciężka lub nie – trzeba troszczyć się o kształtowanie więzi z naszym milusińskim. Jeśli zignorujemy ten szczegół – umysłowy a także fizyczny rozkwit młodego człowieka może ulec zaburzeniu.

Źródło: Agencja Dudek