Kraków – najpiękniejsze polskie miasto

Kraków to bardzo piękne miasto i była stolica Polski. Jest tutaj wiele zabytków więc, nic dziwnego, iż co roku to miasto odwiedzają miliony turystów z Polski i całego świata. Kraków to miasto przyjazne dla turystów i świadczą o tym liczne nagrody: Europejskie Miasto Sportu w 2014 i Miasto Literatury, a także Europejska Stolica Kultury, miasto zdobyło również miano „najmodniejszego miasta świata” w 2007. W latach 2014 oraz 2015 miasto to otrzymało nagrody Zoover Award – miasta z Europy najlepszego dla turystów. Także w roku 2015 według respondentów z Wielkiej Brytanii i czasopisma „Which”, Kraków został okrzyknięty najciekawszym i najbardziej przyjaznym europejski miastem dla krótkiego turystycznego wyjazdu (z ang. „city breaks”).

http://parkhill.com.pl/

W 2018 roku Kraków został zaliczony do grona „Najwspanialszych miast świata” przez serwis internetowy TripAdwisor. Przyjeżdża tu wielu turystów z takich krajów jak: Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Francja, Hiszpania. Z roku na rok tych turystów jest coraz więcej. Nic dziwnego więc, że turystyka jest bardzo ważną gałęzią tutejszej gospodarki. Liczba turystów rośnie od 2003 roku – tutejsi mieszkańcy żyją z turystyki i zakładają np. hostele, apartamenty kraków wynajem na doby, sprzedają pamiątki, otwierają knajpy w pobliżu często uczęszczanych miejsc przez turystów. Ważną rolę odgrywa również turystyka religijna czy turystyka związana z miejscami Żydowskimi – w Krakowie mieszkał np. Karol Wojtyła, późniejszy Papież-Polak. Ażeby dobrze spędzić czas w Krakowie należy z wyprzedzeniem wynająć jakiś hostel, pokój lub apartamenty kalwaryjska – dzięki temu będziemy mieli pewność, iż nic nas nie zaskoczy po przyjeździe.
apartamenty
Najciekawsze miejsca do odwiedzenia w Krakowie to: Katedra Wawelska, Stare Miasto (wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego), Kolegiata świętej Anny, Sukiennice, Kościół Mariacki, Kazimierz (również wpisany na światową listę dziedzictwa). W tym pięknym mieście są także trasy turystyczne – są to oficjalne trasy z kontekstami historycznymi: Krakowski Szlak Generała Bema, Trasa „Ścieżkami Jana Pawła II”, Trasa Uniwersytecka, Trasa „Spacer po Lesie Wolskim”, Trasa Świętego Stanisława, Trasa Zabytków Żydowskich, Trasa „Spacer po Plantach wokół Starego Miasta”, Szlak „Kopce Krakowa”, Krakowski Szlak Świętych. Jak widać cały biznes turystyczny w Krakowie kwitnie i nie ma się co dziwić, iż duża liczba mieszkańców tego miasta z tego żyje. Takie miejsca jak hotele, apartamenty do wynajęcia Kraków, hostele, pensjonaty, restauracje są przepełnione turystami o ile mają dobre położenie oraz usługi na wysokim poziomie.