Magia Świąt

Magiczny czas jaki rozpoczyna się na początku grudnia warunkowany jest wieloma tradycjami. Mało kto wyobraża sobie ten okres w roku bez kolorowych światełek, czy grubego Mikołaja w czerwonym kubraku. Nieodłącznymi elementami Świąt Bożego Narodzenia stały się renifery, śnieżynki czy bałwanki, mimo iż od wielu lat nie spadł w tym czasie śnieg. Każdy stroi dom, sprząta i dekoruje. Najważniejszym elementem dekoracji staje się w tym momencie choinka.

Typy choinek

Odwieczna walka i różnica zdań toczy się pomiędzy zwolennikami naturalnych drzewek, a tymi dla których choinka sztuczna świerk czy jodła jest bardziej ekologiczna i trwała. Każde rozwiązanie ma swoje zalety. Jak wspomniano choinka sztuczna jest zdecydowanie bardziej ekologiczna. Mimo, iż wykonana z plastiku wytrzymuje kilka, a nawet kilkanaście lat. Nie sypie igłami w okresie poświątecznym,nie jest też zbyt ostra, co ważne jeśli posiada się dzieci lub zwierzęta. Imitacje choinek są coraz doskonalsze i często trudno na pierwszy rzut oka odróżnić je od drzewka naturalnego. Są też „idealne”. Symetryczne, doskonale gęste, bez jakichkolwiek pustych miejsc. Jest to z jednej strony zaleta, a z drugiej wada tego typu rozwiązania jakim jest choinka sztuczna świerk.
Choinki żywe z kolei, przez swoich zwolenników uważane są za epicentrum świątecznej atmosfery. Roztaczają zapach igliwia i żywicy po całym domu. Jeśli zaś choinka jest w doniczce i zostanie zakopana w ogrodzie może cieszyć oko wiele lat. Jest to odpowiedź na ekologiczne tezy zakładane przez zwolenników sztucznych drzewek. Niewątpliwie żywe drzewko jest rozwiązaniem dużo bardziej tradycyjnym. Drzewka tego typu nigdy nie będą tak idealne jak choinka sztuczna świerk. Mogą pojawić się luki czy niesymetryczne gałęzie. Wtedy, każdego roku drzewko świąteczne wygląda zupełnie inaczej i cieszy oko domowników. To niezwykle ważne w budowaniu świątecznej atmosfery. Zwłaszcza gdy chodzi o nastrój panujący w domu w okresie świątecznym. Każdy wybiera jednak odpowiednie dla niego rozwiązanie,