Niewiele danych o spływach

Wybierając się na urlop w naszym kraju zwykle udajemy się na Mazury, w górską kraine lub nad morze. Zwłaszcza jednakże urozmaicone są właśnie polskie góry. Każdy, nie ważne czy od zawsze wędruje po górach, czy jedzie wędrować po raz pierwszy, może odszukać lokalizacje do siebie. Trafnym kierunkiem będą na 100% Pieniny. Pieniny to góry polsko-słowackie. Mają kilkadziesiąt traktów krajoznawczych, którymi zdołają przechadzać się osoby szukające przygód. Szlaki posiadają różnorodny poziom trudności, tak żeby w wyższym stopniu a także mniej wprawne osoby mogły wyselekcjonować ścieżki dopasowane do osobistych zdolności.
Niemal całe Pieniny bywają częścią Pienińskiego Parku Narodowego, a co za tym idzie znajdują się na obrębie otoczonym ochroną.

atrakcje pieniny

Charakterystyczną atrakcją Pienin bywa Dunajec. Jest to rzeka, na której urządzane są spływy kajakowe tego typu jak m.in. rafting dunajec. Na cząstkach o ogromnym szczeblu trudności mogą być one doświadczeniem niemalże ekstremalnym. Każdy kto lubi adrenalinę nie może sobie odtrącać takiego wariantu rozkoszy.
Inne sporty extremalne, jakie można praktykować w Pieninach to choćby wspinaczka. Staje się to trudny sport pod kątem uporczywości oraz brawury. Jesteśmy skazani podobnie często wykazać się przytomnością rozumu w trakcie wspinaczki, jako że wszystkie nasze decyzje zdołają zaważyć na bezpieczeństwie, a życiu.

atrakcje pieniny

Staje się to szczególnie istotne, jeśli wspinamy się w parach, a nie samotnie. Atrakcje pieniny to jednak przede wszystkim grzbiety górzyste. Najważniejszym szczytem bywają Trzy Korony, a najpiękniejszym bywa Sokolica. Warto jest odwiedzać również Wązóz Homole a także wodospad Zaskalnik. Jeśli ciekawi nas architektura należy udać się do Zamku w Niedzicy a także do Zamku Czorsztyńskiego.
W Pieninach jest też co wykonywać w zimie. Jeżeli ubóstwiamy jazdę na nartach obowiązkowo powinniśmy odwiedzić Szczawnicę. Początkujący narciarze oraz niewielkie dzieci będą w stanie poszaleć w Kacwinie. Zimą też można udać się na wędrówki górzyste, a jeśli wolimy siedzieć w domku przy kominku, to warto zaopatrzyć się w grzaniec a także oscypki.