Ocieplamy dom, jakie są najlepsze opcje?

Niezależnie czy planujesz izolację termiczną, akustyczną, albo hydroizolacje musisz wiedzieć, że najpopularniejszym materiałem, który jest do nich wykorzystywany jest piana poliuretanowa. Jej właściwości przyczyniły się do tego, że może być stosowana w celach izolacyjnych w prawie każdej części budynku. Ocieplanie pianą PUR wykonywane jest metodą natryskową, dzięki czemu jest rozmieszczone bardzo dokładnie, a co za tym idzie szczelnie. Decyzja o skorzystaniu z tego rodzaju izolacji, to już standard dla osób decydujących się na budowę własnego domu.

Korzyści płynące z izolacja pianką pur

ocieplanie pianą PUR dzięki wielostronnej ochronie pozwala zaoszczędzić nawet do 50% kosztów ogrzewania. izolacje natryskowe mają również tę zaletę, że podczas ich aplikacji nie jest wykorzystywane tak  dużo przestrzeni i czasu, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych form ocieplenia. Dzieję się tak, ponieważ materiał przechowywany jest w hermetycznym opakowaniu i zwiększa on swoją objętość dopiero po wydobyciu, wskutek reakcji z dwutlenkiem węgla. Dzięki temu łatwiej jest sterować objętością tego typu izolacji. Piankę PUR dzielimy na dwa najpopularniejsze rodzaje – piankę zamkniętokomórkową, oraz piankę otwartokomórkową. Pianka zamkniętokomórkowa posiada najlepszy opór cieplny. Taką izolację stosuje się najczęściej na zewnątrz, podczas ocieplanie pianką PUR Warszawa fundamentów, podłóg czy stropów. Z kolei piankę otwartokomórkową charakteryzuje niższy poziom izolacji termicznej, dlatego stosowana jest przeważnie do izolacji wewnętrznej. 

Jak wykonać izolację metodą natryskową?

Co ciekawe ocieplanie pianką PUR Radom można wykonać samodzielnie. Obecnie na rynku, możliwe jest zakupienie sprzętu potrzebnego do samodzielnej aplikacji materiału izolacyjnego. Niekoniecznie jednak, jest to odpowiednie rozwiązanie.

ocieplanie pianą pur

Taka decyzja może okazać się bardziej kosztowna niż wynajęcie firmy, która wykona ocieplenie za wcześniej ustaloną kwotę i w konkretnym czasie, co mogłoby nie być tak oczywiste w przypadku samodzielnej aplikacji izolacje natryskowe. Warto więc, przed przystąpieniem do ocieplania domu znaleźć w swojej okolicy sprawdzoną firmę, zajmującą się tego rodzaju usługami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.