Opieka nad zwierzęciem to dużo obowiązków!

Wszystkie dzieci marzą o posiadaniu zwierzaka,

może to być kot, pies lub chomik. Rodzice jednak często nie chcą zgodzić się na zachciankę dziecka, ponieważ zdają sobie sprawę, że zwierzę to nie tylko maskotka dla dzieci. Żywe istoty które przygarniamy pod nasz dach to przede wszystkim obowiązki.
Utrzymanie zwierząt nie należy do najtańszych. Wizyty u weterynarza kosztują bardzo dużo pieniędzy. A niestety konieczne są częste wizyty. Jak nie na szczepienia to po leki na odrobaczanie czy inne dolegliwości.

Obecnie odchodzi się od karmienia zwierząt resztkami z obiadu

i najtańszymi parówkami. Zwierzęta potrzebują zbilansowanej diety by były zdrowe i by mogły cieszyć się dobrą kondycją. Na rynku dostępnych jest wiele karm, są karmy suche, wilgotne i mokre, o podwyższonej zawartości białka lub o obniżonej zawartości cukru. Na każde schorzenie naszego zwierzaka, jest odpowiednia karma. Pamiętajmy, że karma dla chorego kota i psa to już spory wydatek, z którym musimy się liczyć przygarniając zwierzę.
Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę biorąc pod swój dach puchatego kotka czy pieska, to sprzątanie po nim. Wymienianie żwirku w kuwecie czy odświeżanie legowiska. Jest to ważne zarówno dla naszego komfortu, jak i dla zdrowia naszego pupila. W przypadku psa, trzeba dodatkowo uwzględnić w swoim harmonogramie codzienne spacery, jeśli nie mamy na nie czasu, nie męczmy zwierzaka i pozwólmy by znalazł lepszy dom u kogoś, kto się zatroszczy o każdą jego potrzebę.

Zwierzęta jak psy, koty i inne futerkowce, to także szczotkowanie i kąpanie.

Niezbędne są tu też takie akcesoria jak obroże przeciwpchelne i specjalne kosmetyki dla zwierząt.
Jeśli jednak ten opis nie zniechęcił was do przygarnięcia zwierzaka, to bardzo dobrze! To znaczy, że wspaniale sprawdzicie się w roli opiekuna czworonoga. Warto pamiętać, że zwierzak może być naszym najlepszym przyjacielem, który w trudnych chwilach podejdzie i się przytuli. Zapominamy wtedy o wszelkich trudnościach i obowiązkach i cieszymy się, że nasz czworonożny pupil jest z nami.

 

Artykuł opracowany wspólnie z: koszykpupila.pl