Po co i w jaki sposób należałoby dbać o felgi?

Jeśli masz auto i dbasz o jego wizerunek, to niechybnie bierzesz pod rozwagę to, że istotną kwestią dla schludnego wyglądu twojego wozu są wypielęgnowane felgi. Nalot, jaki zjawia się na owym elemencie kół auta, nie wydaje się być łatwy do pucowania – tworzy się on albowiem podczas hamowania, kiedy ciepłe opiłki pochodzące z klocków hamulcowych przyczepiają się do felg.

De facto – pomimo tego, co może przychodzić do głowy – to te opiłki przede wszystkim odpowiadają za ubrudzenia felg, w zdecydowanie większym stopniu aniżeli zwyczajny brud drogowy. Wbrew pozorom aczkolwiek, pozbycie się tego rodzaju zanieczyszczeń nie jest wcale w takim stopniu ciężkie jak się wydaje, a może nawet być dość bezproblemowe. Sęk w tym jedynie, ażeby robić to okresowo – jeżeli nie przypominamy sobie o tym nazbyt rzadko i mamy na uwadze czystość felg regularnie, to każde następujące mycie staje się raz po raz łatwiejszą pracą.

A jak wybrać pasujący preparat do czyszczenia felg? Gros takich środków na pierwszy rzut oka prezentuje się tak samo – są one opakowane we flakony, które posiadają rozpylacz. Rozmaite specyfiki istniejące na rodzimym rynku posiadają aczkolwiek różne właściwości i przed wyselekcjonowaniem jednego z nich, powinno się przejrzeć recenzje profesjonalistów, z którymi jest sposobność zapoznać się przy lekturze czasopism motoryzacyjnych. Należałoby także pamiętać o niektórych normach, do których powinno się stosować w trakcie samego procesu mycia. Jedną z tego rodzaju zasad jest chociażby to, że proces mycia powinien być dokonywany na felgach chłodnych – robienie tego na felgach rozgrzanych jest kategorycznie odradzana przez fachowców. Nie trzeba też dobijać się, gdy pewne miejsca felgi, nawet po czyszczeniu, zostają nieczyste. Świadczy to o tym, iż być może są one trudno dostępne i należy wtedy doprowadzić w tamtym miejscu produkt z wykorzystaniem właściwego pędzla. Również krótkie polerowanie da radę przynieść wtedy powalające efekty.

Wpis powstał przy współpracy z DetailStore