Pompki do oczek wodnych

pompki do oczek wodnych

Po co jest pompka do oczka wodnego?

Oczko wodne dodaje uroku każdemu ogrodowi, a także tworzy wyjątkowy klimat. Aby taki stan utrzymać, warto pielęgnować dekorację tego rodzaju. Wygląd oczka wodnego jest ważny, wodę w nim powinno się oczyszczać – wtedy będzie czysta i przejrzysta. Do oczyszczania oczka wodnego można zastosować pompki do oczek wodnych.

pompki do oczek wodnych

Jak wybrać pompkę?

W sklepach są różne rodzaje pomp. Jest bardzo duży wybór, a pompki do oczek wodnych można dostosować do specyfiki oczka. Każda pompa ma inne zastosowania, dlatego przed zakupem należy poznać jej funkcje i wybrać najlepszą. Pompki do oczek wodnych można podzielić na:

  • zewnętrzne – są poza zbiornikiem, napowietrzają wodę lub ją filtrują
  • wewnętrzne – są w wodzie, mogą służyć do napowietrzania lub do oczyszczania i napowietrzania wody. Do oczyszczania potrzebują filtru. Dobrze sprawdzają się jako dekoracje, dzięki efektowi, który np. tworzy strumienie wodne – takie jak są w fontannach.

Przy wybieraniu pompki do oczek wodnych, warto zwrócić uwagę na jej wydajność, chodzi o ilość wody, którą dana pompka może przepompować. Pompa działa cały czas przez kilka miesięcy, więc warto również patrzeć na pobór mocy, ponieważ niskonapięciowa pompa może zredukować koszty.
Ważnym elementem pompki do oczek wodnych jest również regulacja wysokości podnoszenia wody, która jest niezwykle przydatna.

Filtr do pompki

Wybierając pompki do oczek wodnych, należy dostosować ją do naszego oczka – do jego wielkości i do tego, ile może przepompować wody. Zazwyczaj całe oczko jest pompowane do 2 godzin. Pompa, która ma wysoką wydajną jest dobrym wyborem, ale pobiera za dużo prądu.
Filtr do pompki do oczek wodnych jest potrzebny do jej funkcjonowania, jeżeli masz problem aby dobrać filtr, poproś o poradę profesjonalisty. Przy doborze filtra, powinno patrzeć się na zalecenia producenta. Można kupić zamienniki, ale trzeba je odpowiednio dostosować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.