POZYSKIWANIE ŚRODKÓW Z UE

pozyskiwanie środków z UE

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się nad założeniem własnej firmy, to ten wpis jest dla was. Oczywiście nie wystarczy chęć posiadania firmy. Przede wszystkim najważniejszy jest pomysł, jaki na nią macie. 

 

Od czego zacząć?

Masz już pomysł na swoją firmę? Świetnie! Teraz przed tobą kilka kroków, które muszą mieć miejsce, jeżeli chcesz pozyskać środki z UE. 

Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić, jest stworzenie biznesplanu. Będziesz musiał go przedstawić podczas składania wniosku, a co za tym idzie, przygotowanie modeli biznesowych oraz opracowanie strategii. Pozyskiwanie środków z UE nie należy do najłatwiejszych, ale mimo wszystko jest wykonalne. 

Drugim krokiem jest rozliczenie finansowe projektu. Musisz przedstawić kosztorys i pokazać na co właściwie pójdą twoje fundusze.

Pomimo pozyskiwania środków z UE warto też odłożyć własne oszczędności. Wkład własny również ma znaczenie. 

pozyskiwanie srodkow z ue

Jaka firma ma największe szanse?

Głównie średnie, małe i mikro przedsiębiorstwa. Stanowią one główną grupę w aktualnych dotacjach unijnych. Są jednak projekty, które mają największą szansę. Należą do nich:

  • rozwiązania ekologiczne,
  • projekty badawcze,
  • działalność zagraniczna i eksportowa,
  • informatyzacja,
  • rozwój działalności firmy.

 

Czy warto pozyskiwać środki z UE?

Oczywiście, że warto. Wspomaganie się środkami z UE może przynieść bardzo duże profity, jednakże bez pomysłu się nie obędzie. Jeśli po twojej głowie już od jakiegoś czasu chodzi myśl założenia własnej działalności i wydaje ci się, że masz naprawdę świetny pomysł, to spróbuj. Nic nie stracisz, a możesz jedynie zyskać.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.