Prace wysokościowe Warszawa

Prace wysokościowe warszawa są niezwykle niebezpieczne, dlatego zasady bezpieczeństwa i odpowiedniego przygotowania pracowników zostały szczegółowo określone w normach obowiązujących w tym zakresie. W tym artykule wskażemy najważniejszy informacje obejmujące prace wysokościowe warszawa.

Obowiązki pracodawcy

Przy prace wysokościowe warszawa obowiązki pracodawcy obejmują zapewnienie odpowiednich środków ochrony zbiorowej i indywidualnej. W ich skład wchodzą różnego rodzaju balustrady ochronne, siatki, rusztowania czy pomosty oraz uprzęże i przedmioty konieczne do prace wysokościowe warszawa w podparciu.

Konstrukcja zapewniająca bezpieczeństwo powinna być zamontowana tak, by pracownik nie miał konieczności wychylania się poza jej obrys. Pusta przestrzeń między poręczą a krawężnikiem musi być wypełniona poprzeczką zamontowaną w połowie wysokości. Jeśli istnieje ryzyko upadku związane z prace wysokościowe warszawa do pracodawcy należy również dostarczenie środków chroniących przed upadkiem.

prace wysokościowe warszawa

Co powinien posiadać pracownik?

Pracownik podejmujący prace wysokościowe warszawa musi spełnić kilka reguł, które są konieczne do tego rodzaju pracy. Najważniejsze są odpowiednie kwalifikacje umożliwiające prace wysokościowe warszawa. Jednak wiedza i doświadczenie to nie wszystko. Pracownik musi wykonywać regularne badania lekarskie określające jego stan zdrowia, aby mieć pewność, że nie jest obciążony chorobą, która może skutkować powstaniem zagrożenia w miejscu pracy. Dodatkowo, powinien znać zasady pierwszej pomocy i ukończyć szkolenie BHP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.