Psycholog, psychoterapeuta potrzebny od zaraz

Kiedyś wizyta u psychologa czy psychiatry była uważana za wstydliwy problem. Obecnie takie wizyty to chleb powszedni wielu rodziców. Coraz więcej dzieci i młodzieży potrzebuje pomocy na różnym etapie życia i rozwoju. Rodzice nie zawsze są w stanie poradzić sobie z problemem sami. Boli nas ząb to idziemy do stomatologa. Katar – idziemy do lekarza, a pediatry z dzieckiem. Więc jeśli pojawiają się problemy wychowawcze – trzeba wybrać się do psychologa dziecięcego.

Oprócz psychologa można również zwrócić o pomoc do psychoterapeuty. A czym się różnią się te zawody? Jak odróżnić psychologa od psychoterapeuty?
	psychoterapia dzieci poznań

Psychoterapeuta koniecznie musi mieć wykształcenie wyższe, czyli ukończyć studia psychologiczne. Ten stosuje wybraną, konkretną metodę do pracy z dzieckiem. Można więc wybrać taką w jakiej nasze dziecko poczuje się najbardziej swobodnie. Wizyta u psychoterapeuty to najpierw konsultacje, obserwacje kiedy poznaje się pacjenta oraz problem. Poszukiwane jest źródło kłopotów dziecka i w efekcie proponuje metodę psychoterapii. W przypadku mały dzieci pomoc takiego specjalisty sprawdzi się w banalnych sytuacjach jak np. pożegnanie ze smoczkiem lub zrezygnowanie z pieluch czyli tzw. odpieluchowanie. Usług psychoterapeuty w najbliższej okolicy najlepiej poszukać w internecie wpisują np. psychoterapia dzieci poznań. Taka psychoterapia jest płatna, czyli za każdą wizytę trzeba zapłacić za usługę.

Z porady psychologa dziecięcego rodzice mają możliwość skorzystać w szkole do jakiej uczęszcza dziecko lub nawet w przedszkolu, jak również w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych prowadzonych przez miasta. Takie porady i wizyty są bezpłatne ponieważ prowadzone są w placówkach publicznych. Jest to rozwiązanie dla rodziców nie dysponującymi odpowiednimi finansami. U psychologa nie rozwiązuje się problemów, a rodzice przychodzą, aby się poradzić np. w ocenie dojrzałości szkolnej, kiedy dziecko powinno siadać, a kiedy mówić? Dzieci nie leczyć się terapią, jak w przypadku psychoterapeuty. To podstawowe różnice.