Wspaniałe i zdrowe plony dla każdego z nas

Sadzonki borowki amerykanskiej – apetycznie!

Jesienią da się zasadzać nowiusieńkie krzaki oraz krzaczki do przy domowego ogródka.
Jeśli obsiejemy tylko opcje ozdobne to na pewno nie otrzymamy żadnych produktów, jeśli zaś postawimy na krzaczki owocowe to w nadchodzącym zbierzemy dla siebie rozmaitego rodzaju owoce.

”sadzonki

Niesłychanie słynne są maliny, których warianty obecnie są tego rodzaju, iż maliny rosną na gałązkach aż do pierwotnych mrozów. Owocowe krzaki to borówka amerykańska sadzonki jej są dobre dla młodych ogrodników, jest nieugięta na chłód, mało wymagająca i nadzwyczaj bez trudności raczy się do gleby. Każdego rodzaju sadzonki borowki amerykanskiej dają nam produkty przypominające własnym wyglądem polskie jagody, są one ledwo niedużo większe.

Sadzonki jagody kamczackiej – fakty

Borówka amerykańska gałązkami dojrzewa do 2,5 m, po posianiu jesienią, należy nieco ochronić ją przed początkowymi ziąbami, darować jej po prostu okres na wyśmienite ukorzenienie się. Dobrze jest zasadzić ją na obszarze słonecznym, uchowanym przed wiatrem, nie będzie pazernym kawałkiem dla robaków, dlatego nie wypada ją nadzwyczajnie spryskiwać. Należy zaledwie dwa razy do roku użyźniać ją, nawozem planowo ofiarowanym dla borówki amerykańskiej.

Innym przykładem, rośliny trochę wymagającej są sadzonki jagody kamczackiej, pielęgnowane z powodzeniem w Polsce, stworzono wiele jej form, a najsłodsza nazywa się „Wojtek”.

”sadzonki

Krzewy tejże sadzonki są mrozoodporne, akceptują wielce duży chłód, mają małe pochłaniania glebowe, a owocują w okresie młodej wiosny, ponieważ owoce jagody kamczackiej możemy jednoczyć jeszcze przed truskawkami.
Jagody są dobre do zjedzenia od razu lub do różnych przetworów lub wypieków.

Jeżeli na jesień posadzimy stosowne krzewy to wiosną zdołamy posiadać wyśmienite produkty, które ucieszą nas również doprowadzą w zadowolenie przez wzgląd polskich ogrodniczych umiejętności. W naszych warunkach atmosferycznych najlepiej jest sadzić sadzonki mrozoodporne.