Wszystko co warto wiedzieć o: zamiennik eternitu

zamiennik eternitu

Zamiennik eternitu – co to takiego?

Dawniej z eternitu wykonywano płyty pokryciowe – elewacyjne oraz dachowe. Również rury bywały wykonywane z produktów zawierających azbest. Zaletami eternitu była ogniotrwałość, odporność na ciężkie warunki atmosferyczne oraz działanie wody i ścieków. Dodatkowo eternit był materiałem tanim i powszechnie dostępnym. Niestety okazało się, że włókna azbestu wchodzące w skład eternitu są szkodliwe dla zdrowia ludzkiego, przez co materiał został zakazany w większości państw, zaczęto szukać zamiennik eternitu. Obecnie w wielu domach wymienia się instalacje eternitowe. Pomaga w tym rzecz jasna zamiennik eternitu.

EuroFala – zamiennik eternitu

W związku z zaistniałą potrzebą inżynierowie materiałowi rozpoczęli prace nad stworzeniem innego tworzywa. Zamiennik eternitu był kluczowy dla innowacji zachodzących w budownictwie. Stworzono zatem ekologiczny zamiennik eternitu, który jest przyjazny dla środowiska, bo tworzą go np. cement, celuloza czy woda. EuroFala jako zamiennik eternitu jest w pełni degradowalny.

Zamiennik eternitu – kiedy użyć?

Jeśli jesteś właścicielem domu, w którym instalacja eternitowa wciąż funkcjonuje koniecznie powinieneś poznać zamiennik eternitu oraz jego zalety. Nie musisz martwić się wymianą dachu czy elewacji, na rynku istnieją firmy, które oferują kompleksową usługę i montują systemy dachowe i elewacyjne, które tworzy zamiennik eternitu. Są one zaprojektowane optymalnie, tak aby były w stanie zastąpić pokrycie eternitowe.

eternit zamiennik

One Response to "Wszystko co warto wiedzieć o: zamiennik eternitu"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.