Wypoczynek w urokliwym Beskidzie Śląskim

Jedne z najpiękniejszych gór polskich. Niezwykle piękny i malowniczy Beskid Śląski ze wspaniałymi, zachęcającymi do pieszych wędrówek tras. Doskonałe miejsce na wypoczynek całą rodziną, we dwoje, jak i podczas samotnego urlopu.

http://domkinazlotymgroniu.pl/
Na południu województwa śląskiego zlokalizowana jest także Beskidzka Trójwieś, czyli Koniaków, Istebna oraz Jaworzynka. Miejscowości są doskonale ze sobą skomunikowane dzięki przebiegającej tamtędy drodze wojewódzkiej.
Duża i łatwo dostępna droga zapewnia bezproblemową komunikację, miejscowości są chętnie odwiedzane, co sprawia, że znaleźć dom do wynajęcia w Beskidzie Śląskim nie jest zadaniem trudnym. Zarówno Trójwieś Beskidzka jak i inne miejscowości zapewniają szereg opcji, począwszy od schronisk górskich, poprzez kwatery prywatne, domki do wynajęcia i apartamenty z pięknymi widokami na górskie krajobrazy.
Koniaków zaprasza do odwiedzin i zapoznania się z tradycyjnymi rękodzielniczymi wyrobami koronkowymi.
W Istebnej znajduje się ośrodek narciarski. Złoty Groń to niewysoki szczyt, na który dostać się można, na przykład wyciągiem krzesełkowym. Nocleg Złoty Groń – zatrzymanie się w ośrodku narciarskim o nazwie tej samej co szczyt jest najdogodniejszym rozwiązaniem. Wszystko, czego potrzeba podczas pobytu w górach będzie dostępne na miejscu. Ośrodek jest także idealną bazą wypadową do wycieczek terenowych.
Ośrodek Narciarski oblegany jest w sezonie zimowym, zwłaszcza podczas ferii zimowych. Niemniej jednak jest to równie atrakcyjna destynacja turystyczna także na wakacje i urlop letni. W Beskidzkiej Trójwsi – Jaworzynka, Koniaków i Istebna domki całoroczne znajdziemy bez problemu w zasadzie o każdej porze roku.
Warto podkreślić, że nie tylko Trójwieś jest warta odwiedzenia.
Równie atrakcyjna jest niedaleko położona Wisła, Ustroń oraz Szczyrk, będący doskonałą i niezwykle popularną bazą startową do zdobywania najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego, jakim jest oczywiście Skrzyczne. Na szczycie góry znajduje się bardzo klimatyczne i dobrze wyposażone schronisko górskie ze znakomitą kuchnią – warto się tam zatrzymać.