Zadbaj o poczucie bezpieczeństwa kotka

Trzymając kotka oraz żyjąc na wysokich piętrach jesteśmy przymuszeni do zamieszkiwania za siatką.
W wypadku gdy posiadamy balkon albo nasze okna bywają nieprzerwanie otwarte, szczególnie w czasie wakacyjnym, przymuszeni bywamy do założenia zabezpieczenia.

siatka ochronna

Sieć na balkon dla kota

Sieć ochronna na balkon, może być stworzona ze sznura bądź metalu, bywa prosta w zamontowaniu, o ile z kolei obawiamy się, że nasz kotek zdoła ją uszkodzić albo nie ochroni ona w całości własnego tarasu skorzystajmy z sieci umocnionej. Siatka ochronna sprzedaje się w marketach budowlanych. Siatka jest materiałem odpornym na UV oraz okoliczności atmosferyczne.
Wygodnie jeśli nasz balkon posiada sklepienie, wtedy nie jesteśmy zmuszeni robić niejakich ponadprogramowych oraz osobliwych konstrukcji osłonowych.
Do zainstalowania sieci na balkonie pomocna bywa nam naturalnie napomknięta sieć, kołki rozporowe o jak najbardziej niedostępnej główce oraz drągi albo stabilny drut, z którego stworzymy ramę dla zaczepienia zabezpieczenia.

siatka dla kota

Odpowiednie zabezpieczenie

Kiedy postawimy już i założymy wspomniany stelaż, pomnijmy, by naciągając siatkę, została ona rozwinięta równomiernie a także sztywno, winniśmy ubezpieczyć przestrzeń z którejkolwiek strony, aby nasz ulubieniec nie miał szansy wydostania się na zewnątrz. Oczka siatki winny wyznaczać romby o równomiernej średnicy. O ile będzie tak, że sieci bywa za luźno rozciągnięte, rozpocznijmy od nowa aż do poprawnego skutku, chyba że naprawdę kiepsko zmierzyliśmy zasięg siatki.
Wypadnięcie ze sporej wielkości, niestety też dla kotów kończą się fatalnie. Zawsze o tym pamiętajmy oraz chrońmy wszystkie miejsca kluczowe.
Są nawet specjalne spółki, jakie doskonalą się w ochranianiu tarasów i okien. Jest to jakkolwiek usługa nadzwyczaj kosztowna, przy krztynce dokładności i przeznaczenia naszego życia siatkę tego typu zdołamy założyć jednak samodzielnie, tak jak już powyżej pozostało to opisane.
Dla poczucia bezpieczeństwa swojego kota, zamieszkujmy toteż za siecią.