Zatrzymać w kadrze

Każdy chciałby zachować w pamięci jak najdłużej piękne chwile. Te związane bezpośrednio z uczuciem szczęścia, jak i te jako katalog wspomnień. Nie wszyscy szczycimy się pamięcią słoniową. Niestety.
Ale i dla nas jest ratunek. Jest takie miejsce w Żywcu, które takie chwile utrwala. Fotograf ślubny.
Nie umknie już żadna sekunda naszych wspomnień. Wszystkie one będą zapisane na kartach zdjęć, a więc i naszych wspomnień. Każdego wieczora będzie można wrócić do przypominania tego pięknego dnia. Ludzi. Przygotowań. Ubrań. Emocji widocznych na twarzach obecnych. Państwa Młodych. Ich pięknej miłości, serdeczności i wzruszeń. Fotografia ślubna to specyficzny rodzaj fotografii. Utrwalić piękne chwile szczęścia to tylko początek. Zachwycić się pięknem spojrzeń. Bliskością. Kontaktem między Młodymi…Uczestniczyć w misterium i ceremonii. Uczestniczyć w pięknie Sacrum. Towarzyszyć z reszta obecnych w ceremonii zaślubin i przysięgi. O wiecznej i trwałej miłości.
Gdy słowa „biorę Ciebie za …ślubuję Ci Miłość, Wierność i Uczciwość małżeńska oraz, że Cię nie opuszczę AŻ do Śmierci…” budzą zachwyt i wzruszenie wszystkich obecnych.
Gdy trzeba zachować trzeźwość widzenia mimo łez płynących po policzkach.
Wśród kochających się osób. trzeba być przygotowanym na wszelkie sytuacje- niespodziewany wiatr. Czasem padający deszcz. Albo historie zupełnie fantastyczne.
Uciekający welon w powietrzu…bukiet kwiatów spadający na księdza…
To wszystko wydarzyć się może podczas nawet najbardziej perfekcyjnej uroczystości. Zaplanowanej na 1000%
Fotograf ślubny żywiec staje się wtedy nie tyle kronikarzem, co uczestnikiem wszystkich, nawet najbardziej zwariowanych historii. Takich, które zawsze są powodem do wielu wspomnień i wzruszeń.
Ja sama nie mam zbyt wielu zdjęć ze swojego ślubu. Żałuję mocno. Wspomnienia się zacierają. Ludzie. Sytuacje stają się tylko mgłą i iluzją.
Z jednej strony być może to dobrze. Pamiętam tylko to, co chciała moja pamięć zachowywać w swoich zakamarkach. Ale z drugiej strony umknęły wszystkie inne sytuacje. Te śmieszne. te straszne.
Warto mieć takie pamiątki. Tak na wszelki wypadek