Zbiór porad dla ludzi, jacy chcą przeistoczyć swą działalność w organizację

Nadzwyczaj często przed przedsiębiorcą posiadającym jednoosobową spółkę gospodarczą – szczególnie przed tym, którego przedsiębiorstwo rozpoczyna prężnie się rozwijać – pojawia się dylemat, czy nie korzystniej będzie przeobrazić swoją firmę w spółkę z obniżoną odpowiedzialnością.

Są trzy sposoby na uskutecznienie tego rodzaju przemiany naszej firmy:
1) Uformować całkowicie nową jednostkę, jaka przechwyci
istniejącą firmę;
2) Aportować przedsiębiorstwo do spółki;
3) Przeobrazić firmę w spółkę na mocy art. 551 § 5 Regulaminu działalności handlowych.

Wobec tego – jak przekształcić działalność w spółkę?

Tego typu przekształcenie działalności nie bywa natomiast wcale takie łatwe – powoduje dużo kosztów i da radę przebiegać nawet kilka miesięcy. Dobrze wskutek tego nastawić się na niemały wydatek oraz uzbroić się w wytrwałość… .

A w związku z tym jedno po drugim. Z początku trzeba przyrządzić projekt przeistoczenia przedsiębiorstwa w spółkę z o.o. Najistotniejsze, żeby w tego typu pliku znalazła się weryfikacja majątku przedsiębiorstwa na dzień jego przeobrażenia. Dokument tego typu musi poświadczyć notariusz, następnie powinno się wydać go profesjonalnemu rewidentowi, jaki w ciągu dwóch miesięcy musi dowód ten rozpatrzyć.

Kolejno trzeba sporządzić zakomunikowanie o przeobrażeniu, odpisać regulamin spółki, określić wartość majątku przedsiębiorcy oraz przyszykować raport skarbowy dotyczący minionego miesiąca firmy, wszystko udokumentowane dobrą datą.

Następnie, po zaakceptowaniu planu, należy wyznaczyć odnogi spółki (nade wszystko zarząd, który da radę być nawet jednoosobowy) i zasygnować czyn założycielski. W następnej kolejności należy zjawić się w KRS plus przebyć odpowiednią procedurę.

jak przekształcić działalność w spółkę


Ostatnim krokiem przeobrażenia jednoosobowej działalności w spółkę będzie wyeliminowanie jej z systemu CEIDG. I skończone!